USG

krótkie terminy

Lekarze
Usługi
Cennik
Nazwa usługi Krótki opis Sumuj koszt Cena
USG piersi Badanie ginekologiczne 250.00
USG ginekologiczne dopochwowe Badanie ginekologiczne 150.00
USG prenatalne 13 tydzień Badanie ginekologiczne 400.00
USG prenatalne 20 i 30 tydzień Badanie ginekologiczne 450.00
USG serca Badanie kardiologiczne 150.00
0.00

Profesjonalne badania USG w przychodni Daramed

Przychodnia Daramed oferuje profesjonalne usługi medyczne, w tym także badania USG. Ultrasonografia to skuteczne metoda diagnozowania wielu różnych schorzeń. Badania są realizowane prywatnie z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu. Zapewniamy komfortowe warunki oraz fachowe doradztwo. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą usług świadczonych przez przychodnię Daramed i telefonicznej rejestracji wizyt na badania USG.

USG piersi – Szczecin

USG piersi to podstawowe badanie profilaktyczne wykonywane w kierunku wykrywania nowotworu piersi. Umożliwia dostrzeżenie zmian na bardzo wczesnym etapie, co daje szanse na szybkie wdrożenie leczenia. To zwiększa szanse pacjentek na całkowite wyzdrowienie. USG pozwala wykryć zmiany, których nie wykrywa badanie palpacyjne czy też oględziny wzrokowe. Pozwala także wykryć zmiany torbielowe oraz określić ich wielkość i granicę. USG jest powszechnie wykorzystywane także w sprawdzaniu postępów leczenia. Jego wykonanie trwa około 15 minut i jest bezbolesne. Przed jego rozpoczęciem lekarz przeprowadza wywiad z pacjentką. Badanie to nie wymaga wcześniejszego przygotowania.

USG prenatalne – Szczecin

USG prenatalne to kompleksowe badanie płodu. Pozwala określić, czy rozwija się on w prawidłowy sposób. Dzięki niemu możliwe jest wykrycie niektórych wad wrodzonych. W zależności od trymestru ciąży sprawdzane są inne parametry. Podczas pierwszego USG na początku ciąży badana jest przezierność fałdu karkowego oraz określa się wiek płodu. W II trymestrze ma ono sprawdzić, czy narządy wewnętrzne rozwijają się prawidłowo. Ostatnie wykonywane jest w III trymestrze i w jego trakcie lekarz określa tempo wzrostu płodu oraz położenie łożyska. Jest to badanie dostarczające wielu cennych informacji na temat ciąży.

USG ginekologiczne – Szczecin

USG ginekologiczne to badanie wykorzystywane do zobrazowania poszczególnych narządów rozrodczych kobiety. Głowica ultrasonografu jest umieszczana w pochwie, co pozwala dostarczyć informacji na temat macicy, jajowodów, szyjki macicy oraz jajowodów. To dokładne badanie, które umożliwia wykrycie ewentualnych zmian czy nieprawidłowości w budowie i funkcjonowaniu tych narządów. Jest ono wykonywane w trakcie standardowej wizyty ginekologicznej, ale powinny do niego skłonić także niepokojące objawy, takie jak ból podbrzusza, podejrzenie ciąży ektopowej czy torbieli i jajników. Jest to badanie nie wymagające wcześniejszego przygotowania. Nie należy go jednak wykonywać w trakcie miesiączki, gdyż obraz USG może być wtedy mało wiarygodny. Najlepszym czasem na to badanie jest 5-10 dzień cyklu.

USG serca – Szczecin

USG serca to nieinwazyjne badanie obrazowe, które wykorzystuje technikę ultrasonograficzną do oceny struktury i funkcji serca. Podczas tego badania lekarz może ocenić pracę zastawek, komór serca oraz przepływ krwi. Jest ono wykonywane w celu diagnozy chorób serca, oceny czynności serca i monitorowania efektów leczenia.

Daramed – przychodnia wielu specjalizacji

Zapraszamy do przychodni Daramed na badania USG i nie tylko. Przyjmują w niej także specjaliści z zakresu kardiologii, ortopedii, dermatologii, chirurgii naczyniowej oraz medycyny estetycznej. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym zakresem usług i rezerwacji wizyty!

Top