Wakacyjna apteczka – co zabrać ze sobą na urlop?

W wakacyjnej walizce urlopowicza nie może zabraknąć lekkich i przewiewnych ubrań, strojów kąpielowych, okularów przeciwsłonecznych czy dobrej książki. Pakując się na wyjazd powinniśmy również zadbać o to, by pod ręką mieć wszystko to, czego potrzebuje również nasze zdrowie. Co zabrać ze sobą do wakacyjnej apteczki? Podpowiadamy!

Biegunka

Bez względu na to, czy wybieramy się do domku na Mazurach, nad polskie morze czy na plażę na Majorce warto mieć przy sobie leki powstrzymujące biegunkę i uzupełniające elektrolity. Urlopowa dieta nie należy do najlżejszych, a odkrywanie nowych smaków na wakacjach może skończyć się bardzo nieprzyjemnie!

Opatrunki

Szczególnie, kiedy jedziemy na wakacje z małymi dziećmi nie możemy zapomnieć o zestawie opatrunkowym i płynie do dezynfekcji ran. Wakacyjne szaleństwa mogą zakończyć się drobnymi urazami, a długie piesze wyprawy bolesnymi otarciami na nogach!

Ochrona przeciwsłoneczna i kremy po opalaniu

W naszym wakacyjnym zestawie nie może zabraknąć kremów chroniących nas przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB. I to kremów z wysokim filtrem! Ponadto powinniśmy się przygotować na czas po opalaniu. I nie chodzi nam o kosmetyki podtrzymujących opaleniznę. W urlopowym bagażu powinien się znaleźć  apteczny krem na poparzenia z d-panthenolem.

Ból i przeziębienie

W wakacyjnej apteczce nie może zabraknąć leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Warto też zabrać ze sobą środki na ból gardła, o który tak łatwo w wakacje.

Owady

W wakacyjnej apteczce warto mieć zarówno środki odstraszające owady, jak i łagodzące ich ukąszenia. Nic przecież nie jest w stanie tak zrujnować romantycznego wieczoru nad jeziorem, jak chmara latających wokół nas komarów.

Higiena

Poza wszystkimi powyższymi środkami i akcesoriami warto zastanowić się nad poszerzeniem nieco ilości zabieranych przez nas kosmetyków. Antybakteryjne chusteczki nawilżające pomogą nam doprowadzić dziecięcą buzię po zjedzeniu lodów na nadmorskiej promenadzie, a żel antybakteryjny do rąk pomoże nam zadbać o ich czystość jeśli nie będziemy mieli akurat dostępu do bieżącej wody i mydła.

Stałe leki

Na końcu listy, ale wcale nie najmniej ważne, to oczywiście lekarstwa, które przyjmujemy stale. Nie musimy zabierać ze sobą całych opakowań – możemy wydzielić sobie ilość potrzebnych nam dawek zachowując zapas na kilka dni w razie nieoczekiwanych sytuacji.

Top